Három hét múlva érkezik a Johnson & Johnson vakcinája Európába
Június végéig 55 millió adag érkezhet az EU-ba az oltóanyagból.
Június végéig 55 millió adag érkezhet az EU-ba az oltóanyagból.
Az Európai Bizottság után az Egészségügyi Világszervezet is engedélyezte az oltóanyag vészhelyzeti alkalmazását. Franciaországban is kezdhetnek oltani a vakcinával.
Ezzel az első egyadagos oltás érkezhet meg az Európai Unióba.
További BioNTech/Pfizer vakcinákat kaphatna Magyarország az EU-tól - ha igény tart rá. Ehhez az kell, hogy úgynevezett gócpontok közé sorolják az országot vagy egyes részeit.
Bizonyos tényezők megnehezíthetik a második negyedévre tervezett 55 millió adag oltás leszállítását, árulta el egy uniós illetékes.
Az Európai Gyógyszerügynökség már vizsgálja a Szputnyik V vakcinát, de még közel sem tudja megmondani, hogy az valóban biztonságos és hatékony-e. A Johnson & Johnson vakcinája ellenben még a héten zöld utat kaphat az EMA-tól.
Rendkívüli ülést hívott össze az Európai Gyógyszerügynökség március 11-ére, amelynek egyetlen célja, hogy egy következő vakcina, a Johnson & Johnson cégcsoport tulajdonában álló Janssen Gyógyszergyár forgalombahozatali engedélyének ajánlásáról döntsenek.
Hétfő reggelre kiszállítanák az első adagokat.
A francia Sanofi a Pfizer/BioNTech vakcinája mellett a Johnson and Johnson oltóanyagának előállításába is be fog segíteni, amíg saját vakcinája nem készül el.
Beadták a kérelmet a vészhelyzeti engedélyeztetésre, de az oltóanyagot a CNN szerint még február végéig vizsgálja az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszer-engedélyeztetési Hivatal.
A legsúlyosabb tünetek megelőzésében 85 százalékos védettséget nyújt az oltóanyag a cég közlése szerint.
Január végére derülhet ki, hogy mennyire hatékony az oltóanyag, a cég az év végéig egymilliárd darabot gyártana le.
Az Egyesült Államokon kívüli piacokon jelenhet meg az Evrával a magyar cég.
A Johnson & Johnsonhoz tartozó márka mostantól sötétebb bőrszínhez is kínál majd ahhoz passzoló ragtapaszt.
Több Neutrogena és Clean & Clear terméket is kifejezetten azzal népszerűsítettek eddig, hogy világosabbá teszik a bőrszínt.
Ahol továbbra is van kereslet a termék iránt, ott nem vonják ki a forgalomból. A vállalat hintőporának korábbi változatáról kiderült, hogy rákkeltő, óriási kártérítést kellett fizetnie.
A cég csodagyógyszerként hirdette a fájdalomcsillapítóit, ami után 2017-ben már 70 ezer ember halt meg opiáttartalmú gyógyszerek túladagolása miatt.
Eddig csak szemüvegeknél lehetett alkalmazni a technológiát, hogy a lencsét ért bizonyos fénymennyiség után az besötétedjen, de egy új áttörésnek hála mindez most már a kontaktlencséknél is működik. Az első ilyen darabok rövidesen piacra is kerülhetnek.
Illetékesség hiányában utasította el a Missouri fellebviteli bíróság egy alabamai asszony kártérítési keresetét a Johnson & Johnson nevű óriáscég ellen. Az asszony petefészekrákban hunyt el 2015-ben, az ügyében eljárók 72 millió dollárt követeltek, arra hivatkozva, a Johnson & Johnson által gyártott púder, illetve a cég más termékei hozzájárultak a betegség kialakulásához. A keresethez további panaszosok is csatlakoztak.
4800 kifogást emeltek Amerika-szerte a kozmetikai óriáscég ellen, mert nem tájékoztatja elég gondosan a vásárlókat. Kaliforniában óriási összegű kártérítési pert nyert a cég ellen egy 63 éves, petefészekrákos nő.